Nemrégiben egy érdekes levelet kaptunk „Konstruktív hatékonysági javaslat” címmel ellátva, amely levél tartalmát és az arra adott válaszokat szeretnénk az olvasókkal megosztani:

 

„Kedves Autóvadász!

 

Szeretném megköszönni a társadalmilag hasznos tevékenységüket! Sok eredményt kívánok a tevékenységükhöz!

 

Viszonylag sokat nézem jártomban keltemben a rendszámokat, ezért is kedveltem az oldalukat, hátha látok egyszer egy olyan autót amit keresnek.

 

Szeretnék két hatékonysági javaslatot tenni. Azért merek ezzel előhozakodni, mert közgazdász vagyok és a menedzsment illetve szervezetfejlesztés témájában sokszor tapasztaltam már, hogy egy egy külső szemlélő milyen konstruktív tanácsokkal tud segíteni egy szervezetet.

 

Az első:

A facebook oldalukon rendszeresen megjelennek a lopott autók adatlapjai, amik sokan látnak, viszont biztosan vannak olyanok szép számmal, akik már nem kattintanak rá a tovább gombra.

 

Mindössze 5 sor amit enged a fb megjelentíteni első körben, utána a tovább gomra kattintva persze előjön a további írás is.

Ezért nagyon fontosnak látom, hogy az első öt sor minél jobban legyen kihasználva.

 

jelenleg ennyi látszik:

 

Lopott autó a http://www.autovadasz.eu/ weboldal bejelentése alapján.

-Rendszám:

MIT-235

-Gyártmány:

BMW...Tovább

 

avagy

 

Lopott autó a http://www.autovadasz.eu/ weboldal bejelentése alapján.

-Rendszám:

LKN-153

-Gyártmány:

Ford...Tovább

 

Véleményem szerint túl kevés ez az információ.

Én magam azon kapom magam rendszeresen, hogy ugyan érdekel a téma és szeretnék segíteni az autólopás károsultjainak, mégis sokszor továbbgörgetek anélkül, hogy a továbbra kattintanék, és ezzel sokan lehetnek még így.

 

Az első sor teljesen rendben van, hogy a honlapjukat reklámozza, a maradék négy sorra viszont az alábbi a javaslatom:

 

- az alapadatokat nem kell feltétlenül magyarázni, mindenki számára egyértelmű, főleg annak a 3600 embernek aki eddig is látta a hirdetéseiket.

- lehet több, egymással összetartozó adat egy sorban, és a legrelevánsabbak férjenek bele a 2-5. sor közötti tartományba

 

én így csinálnám (a fenti két példa adatait használva):

 

Lopott autó a http://www.autovadasz.eu/ weboldal bejelentése alapján.

MIT-235

BMW 320d Sedan (1998) ezüstszürke

Lopás helye, ideje:

Budapest V. k. Bécsi u. 10., 2015.03.28.

Motorszám: 204d1

Alvázszám: wbaaal71060ke27318

 

másik példa:

 

Lopott autó a http://www.autovadasz.eu/ weboldal bejelentése alapján.

LKN-153

Ford Focus Kombi (2008) ezüstszürke

Lopás helye, ideje:

Bp. XI. ker Ercsi út 21., 2015.03.26.

Motorszám: SHDA8S76429

Alvázszám: WF0SXXGCDS8S76429

 

így a tovább gomb már csak a motorszámot alvázszámot hozná elő, amiket már úgysem lehet összehasonlítani ha pl. a autóval elmegy az ember egy autó mellett.

 

 

A második javaslatom, hogy hozzanak létre egy Google táblázatot, amiben egybe gyűjtve fel lehetne sorolni az elmúlt időben ellopott autókat. Ezt is postolhaták időnként (pl hetente vagy három naponta) a facebookon, és abban láthatóak lennének az elmúlt időszakban ellopott autók. Ezt akár az emberek az okostelefonjaikon útközben is megnyithatnák, és ha pl egy rendszámot plusz márka típus színt az ember ötször látott már, akkor nagyobb eséllyel szúr neki szemet, ha elmegy mellette.

Azt önökre bíznám, hogy egy, három vagy hat hónap után vegyék le erről a listáról az autókat, nem tudom, hogy meddig van reális esély az autó megtalálására, illetve hogy hány napig szokták parkoltatni lakótelepeken az ellopott autókat.

 

Ennek a táblázatnak az elkészítése és kezelése nem igényel sok energiát illetve ingyenes.

Látom, hogy van mobil alkalmazásuk, de nekem iOS-em van így ezt nem tudtam kipróbálni.

 

Köszönöm, hogy végig olvasták a levelemet, remélem, hogy hozzá tudtam valamivel járulni a tevékenységük sikerességéhez.”

Köszönjük a hasznos észrevételeket! Ugyanakkor bár a levélíró meglátásai jók, ezeket a rendszerünk működési elve miatt nem tudjuk megváltoztatni.

Nézzük is mi ez a működési elv:

– Az AUTOVADASZ.EU weboldal http://www.autovadasz.eu/node/add/bejelentes menüpontjában a károsult felviszi az általunk kidolgozott kérdőívre a lopott gépjármű adatait, a lopás helyét és idejét. A kérdőív az évek során folyamatosan alakult a jelenlegi formájára, figyelembe véve azt, hogy a kérdőívek adatbázisából dolgozik a facebook oldalunk, az ingyenesen letölthető, jelenleg csak android platformon működő alkalmazásunk és az AUTOSZEKTOR.HU oldalon lévő lopott autók rovat. A bűnmegelőzési céllal készített éves gépjárműlopási statisztikáink is a kérdőívre épülnek. Éppen a statisztikák miatt részekre kell bontani az adatokat.

– Miután a bejelentés megtörtént, azt jóvá kell hagynunk, ahol fontos javítanunk kell benne és aktiválnunk kell azt. Bár régebben próbálkoztunk, hogy a facebookon rögtön a bejelentés a weboldalunkon történő megtétele után szerepeljen a gépjárműlopásról szóló felhívás, a helytelen bejelentések és a néha a rendszerünket kijátszó „ROBOTOK” bejelentései miatt ezt a kezdeményezést elvetettük. Ugyanakkor néhányan a megjegyzés rovatban névvel és címmel megjelölik a feltételezett tolvajt, illetve a feltételezett bűnbanda telephelyét ezeket a megjegyzéseket pedig nem szeretnénk szerepeltetni sehol.

– A bejelentés jóváhagyása és aktiválása után az adatok automatikusan bekerülnek az adatbázisunkba, majd felkerülnek a már említett facebook oldalunkra.

– A facebook oldal bejelentésének a szövege kerül ki az AUTOSZEKTOR.HU oldalra is.

 

 

A google táblázatot jó ötletnek tartom, de jelenleg nincs kapacitásunk arra is, hogy valaki ezt elkészítse napi, vagy heti rendszerességgel.

 

Vezda László