Bár a videó nem Magyarországon készült, a hazai "autófeltörő" bandák is hasonló módszerrel dolgoznak.

Az autó távirányítójának a jelét valószínűleg a rövidnadrágos úriember blokkolja, majd a piros autós csapat kirámolja a kocsit. Ugyanakkor az is lehetséges, hogy már eleve a közelben várakozó, piros autóban ülő tolvajok blokkolták a távirányító jelét és a rövidnadrágos úr, csak egy vásárló.

Feltételezzük, hogy az ezüst színű autó egy olyan kártyás védelmi és indító rendszerrel volt ellátva, amely érzékeli, ha a kulcskártya eltávolodik bizonyos távolságra a járműtől, majd lezárja azt és aktiválja a gyári védelmi rendszereket. Mivel a kártya és a rendszer közötti jelforgalmat megzavarták, a kocsi nem záródott be, így az könnyen kirámolhatóvá vált. A tolvaj a kocsi csomagtartójának a kinyitása előtt meggyőződik arról, hogy a jármű tulajdonosa látja-e őket.

Ismételten felhívjuk a figyelmet arra, hogy a videó bemutatásával sajnos nem adunk tippeket a tolvajoknak, ugyanis ez egy bevált, régi módszer. Ugyankkor fontos felhívni a figyelmet arra, hogy bizony könnyen áldozattá válhatunk, ha nem figyelünk oda. Ez a fajta tolvajtrükk könnyen kivédhető azzal, ha fizikailag mindig megyőződünk arról, hogy a járművünk zárva van-e.

A gépjármű lezárása manuálisan egyébként az ilyen kártyás rendszerek többségnél is megoldható, tehát ne a kényelmet, hanem a nagyobb biztonságot válasszuk.

A videót a YOUTUBE-on találtuk.

Az AUTOVADASZ.EU csapata.